W celu otrzymania wyceny osuszania lub zamówienia oględzin po zalaniu, proszę kontaktować się na: tel. 669143180 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze wyceny dotyczą wszelkich usług związanych z dbałością o prawidłowe parametry wilgotnościowe przegród budowlanych oraz o prawidłowy mikroklimat panujący w pomieszczeniach.

UWAGA! Poniże ceny stanowią jedynie orientacyjne wyceny usług i nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Handlowego. Wszelki kosztorysy są tworzone indywidualnie na podstawie oględzin oraz pomiarów.

Kosztorysujemy następujące usługi:

 1. Osuszanie domów, mieszkań i firm po szkodach wodnych- zalaniu, pożarze oraz inne.
 2. Naprawa hydroizolacji wtórnych pionowych i poziomych.
 3. Odgrzybianie, dezynfekcja i ozonowanie budynków.
 4. Pomiary klimatyczne pomieszczeń i pomiary wilgotności materiałów w tym CM.
 5. Termowizja w tym wykrywanie mostków termicznych i wycieków
 6. Lokalizacja wycieków z  instalacji wodnych CO, CWU, ogrzewanie podłogowe.
 7. Opinie do problemów i sporów związanych z wilgocią grzybami i mostkami termicznymi.

Wyceny powyższych usług możemy wykonać na kilka sposobów:

 1. Wycena zwykła, ryczałt z opisem na protokole.
 2. Profesjonalny Kosztorys na Katalogach Nakładów Rzeczowych KNR.

Tak zwana wycena zwykła czyli zryczałtowana kwota usługi, jest w pewnym stopniu uznaniowa. Bazuje ona głównie na uśrednionych cenach usług oraz cenach materiałów i urządzeń, w danym mieście lub województwie. Przykładem może być wycena usługi osuszania w odniesieniu do ceny wypożyczenia osuszacza w wypożyczalni. Cena za jedną dobę wypożyczenia osuszacza to średnio 60 zł. Jeśli do osuszania mieszkania będziemy potrzebować 3 osuszaczy i pracować będą one 14 dni, to koszt wstępny samego osuszania będzie wynosił 2520 zł. Do tego należy doliczyć koszty dowozu i wniesienia sprzętu, koszty pomiarów wilgotności w celu kontroli procesów osuszania oraz na przykład koszty odgrzybiania i ozonowania ryczałtem. Można również potargować się z naszym specjalistą, oczywiście z umiarem!

Wycena profesjonalna w Katalogach Nakładów Rzeczowych KNR, wykonywana jest głównie wówczas gdy usługi opłacane są z Polisy Ubezpieczeniowej lub prace wykonywane są dla Instytucji Państwowych. KNR uwzględnia średnie ceny krajowe z danego kwartału, więc taka wycena jest wytyczną prawidłowego kosztorysowania dla Towarzystw Ubezpieczeniowych. W kosztorysowaniu KNR nic nie dzieje się przypadkowo i nie podlega ryczałtowi uznaniowemu. Pod uwagę brane są wszelkie czynniki związane z wykonywaną usługą. Jest to oczywiście praca Człowieka, praca sprzętu, zużycie materiału. Uwzględnia się to wszyto w tak zwanych czynnikach RMS czyli Robocizna, Materiały, Sprzęt. Kosztorysy sporządzone na Katalogach Nakładów Rzeczowych są również silniejszym materiałem dowodowym na okoliczność wykonania usługi, również potencjalnych sprawach Sądowych.

Przedstawiamy przykładowe wyceny zryczałtowane poszczególnych usług. Należy uwzględnić, że nie są to nasze wewnętrzne cenniki, a średnie cenniki obowiązujące w Polsce:

 • Kompleksowe osuszanie mniejszego mieszkania po zalaniu od 4000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie średniego mieszkania po zalaniu od 6000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie dużego mieszkania po zalaniu od 8000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie małego domu po zalaniu od 5000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie średniego domu po zalaniu od 8000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie dużego domu po zalaniu od 10000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.

Na powyższe wyceny mają wpływ w szczególności zastosowane technologie osuszania, powierzchnia osuszanych przegród budowlanych oraz czas osuszania. Cena kompleksowego osuszania kubaturowego z dodatkowym osuszaniem podposadzkowym, czyli osuszaniem warstw posadzki  (styropian, folia, wylewki ) będzie wyższa od samego osuszania kubaturowego. Na terenie Polski firmy osuszające stosują kilka możliwości rozliczenia osuszania podposadzkowego:

 1. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 czyli wycena za m2 osuszanej posadzki warstwowej.
 2. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na ilość wykonanych otworów w posadzce- otwory potrzebne to podłączenia króćców pomp ssąco- tłoczących.
 3. Osuszanie podposadzkowe rozliczane w kwocie zryczałtowanej, proponowane głownie klientom nieubezpieczonym.
 4. Osuszanie podposadzkowe rozliczane w systemie rental, czyli wypożyczenia systemu do osuszania warstw izolacji na doby.

W rezultacie powyższe metody wyceny dają podobną wycenę ostateczną usługi. Obecnie najczęściej stosowaną na rynku Polskim i uwzględnianą przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe Wyceną jest rozliczenie osuszania posadzki warstwowej na metry kwadratowe:

 1. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 30 m2 to koszt około 5000 zł.
 2. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 50 m2 to koszt około 7000 zł.
 3. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 80 m2 to koszt około 10000 zł.
 4. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 powyżej 100 m2 to koszt od około 12000 zł.

Cennik wypożyczalni osuszaczy, nagrzewnic, wentylatorów w systemie RENTAL:

 • Cena wypożyczenia "małego" osuszacza, odwilżacza domowego około 40 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnego osuszacza budowlanego około 60 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnej, budowlanej nagrzewnicy olejowej około 40 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnej, budowlanej nagrzewnicy elektrycznej około 30 zł / doba

Wycena odtworzenia hydroizolacji- izolacji przeciwwodnej poziomej metodą iniekcji:

 • Grubość muru ceglanego do 50 cm, koszt wykonania iniekcji w jednym rzędzie, materiał z robocizną koszt około 350 zł.
 • Grubość muru ceglanego do 80 cm, koszt wykonania iniekcji w jednym rzędzie, materiał z robocizną koszt około 450 zł.

Cennik pomiarów wilgotności w tym pomiary elektroniczne oraz CM- metoda karbidowa z odkuwką:

 • Pomiar wilgotności- elektroniczny materiałów, murów, posadzek, drewna od 350 zł w zależności od ilości punktów pomiarowych.
 • Pomiar wilgotności- CM karbidowy posadzek od 500 zł w zależności od ilości odkuwek.
 • Koszt wykonania protokołu z pomiarów od 100 zł w zależności od czasochłonności wykonania. 

Cennik badań termowizyjnych w tym detekcja mostków termicznych i lokalizacja wycieku:

 • Analiza termowizyjna budynku w zakresie mostków termicznych, zawilgoceń, punktów rosy i przemarzania od 500 zł w zależności od czasu pracy.
 • Termowizyjna lokalizacja wycieku wody w instalacjach CO, CWU oraz ogrzewaniu podłogowym od 700 zł w zależności od czasu pracy.
 • Koszt wykonania protokołu z pomiarów od 100 zł w zależności od czasochłonności wykonania. 

Opinie budowlane w zakresie zawilgocenia i zagrzybienia konstrukcji budowlanej do spraw spornych z dokumentacją:

 • Pomiary wilgotności, punkt rosy- obszary zagrożone pleśnią budowlaną, mostki termiczne, opinia z protokołem od 1000 zł.

Wycena odgrzybiania ścian i ozonowania pomieszczeń:

 • Ozonowanie pomieszczeń od 500 zł w zależności od kubatury i czasu pracy co wynika z rodzaju problemu- zapach, zagrożenia mikrobiologiczne. 
 • Odgrzybianie przegród budowlanych od 30 zł / m2 w zależności od powierzchni oraz zużytych materiałów i środków ochrony zdrowia BHP.

Pełna lokalizacja wycieku metodami mieszanymi w zależności od potrzeb:

 • Detekcja wycieku wody w instalacjach CO, CWU oraz ogrzewaniu podłogowym od 1500 zł w zależności od czasu pracy i zastosowanych metod- termowizja, lokalizacja zawilgoceń, geofon, próby znacznikowe- barwnikowe, próby ciśnieniowe, gaz znacznikowy.
 • Docelowy koszt lokalizacji wycieku z protokołem dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego może sięgać około 3500 zł. Nie jest to nasza wycena indywidualna, tylko akceptowana przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, opłata za prace związane z wykryciem przyczyny zalania.

UWAGA! Należy mieć na uwadze, że poszczególne firmy na rynku toczą batalie marketingowe o klienta. Często są to nieuczciwe praktyki:

 • Przykładem może być marketingowa gra słowna: "w ofercie mamy osuszacz od 25 zł / doba". Klient często nie wie, że za 25 zł / doba otrzyma jedynie odwilżacz nadający się do osuszanie prania w łazience a nie profesjonalny osuszacz budowlany do osuszenia murów. 
 • Drugi ważny przykład to fakt, że sami klienci często kierują się w doborze sprzętu najniższą ceną. Jest to bardzo złudna metoda, ponieważ obliczenia matematyczne dają w tym przypadku niekorzystny wynik dla klienta! Należy pamiętać, że cena wypożyczenia osuszacza wiąże się ściśle z jego wydajnością. Dla przykładu osuszacz za 30 zł / doba będzie na tyle "słaby", że będzie osuszał kilkadziesiąt m2 w około 21 doby. Natomiast wysoko wydajny osuszacz za 60 zł doba będzie osuszał tą samą powierzchnię w 10 dni. Rachunek końcowy jest prosty: 30 zł x 21 doby= 630 zł, a 60 zł x 10 doby= 600 zł. Wychodzi nieco taniej lub podobnie. Przy większych powierzchniach i większej ilości osuszaczy korzyć dla klienta będzie jeszcze większa! Przypominamy również, że będziemy osuszać krócej, więc prace remontowe można będzie przyspieszyć. Zużyjemy dobowo mniej prądu no i co najważniejsze w przypadku zamieszkałych domów, nie będziemy musieli się męczyć z hałasem osuszacza dłużej niż to konieczne!

Chcesz dowiedzieć się dokładnie ile kosztuje osuszanie oraz pokrewne usługi? Dopytaj naszego Specjalistę w Twojej okolicy!

Należy zaznaczyć, że każda wycena jest indywidulana i zależy od wielu czynników. Najlepiej więc umówić się na oględziny ze specjalistą z Polskiej Grupy Osuszającej.

 

Sporządzamy opinie i koszotrysy budowlane KNR

Masz zalany dom lub mieszkanie? Zgłoś nam szkodę wodną a my kompleksowo osuszymy i odgrzybimy Twój budynek:

 1. Wykonamy oględziny oraz pomiary wilgotności na miejscu zalania, do pozyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.
 2. Jeśli powodem zalania domu jest wyciek z instalacji wodnej, to zlokalizujemy ten wyciek oraz przekażemy protokół dla TU.
 3. Sporządzimy protokoły, wskażemy technologię osuszania oraz wykonamy kosztorys w Katalogach Nakładów Rzeczowych- KNR osuszanie budynków.
 4. Rozpoczniemy proces osuszania wdrażając odpowiednią technologię osuszania kubaturowego oraz osuszania podposadzkowego.
 5. Zlikwidujemy zagrożenie mikrobiologiczne w tym tak zwane morowe, skażone powietrze oraz pleśnie i grzyby budowlane.
 6. Po zakończeniu procesu osuszania wykonamy pomiary wraz z protokołem i wyceną ostateczną.
 7. Cały proces na życzenie klienta załatwimy bezgotówkowo na tak zwanej Cesji, czyli przeniesiemy rozliczenie z TU na siebie.

Ile kosztuje osuszanie, odgrzybienie, hydroizolacje czy termowizja? Sprawdź dobrą wycenę!

Potrzebujesz otrzymać wycenę osuszania domu czy mieszkania? KLIKINJ a my zrobimy dla Ciebie kosztorys!

Najlepszą firmę osuszającą z Polskiej Grupy Osuszającej, znajdziesz w następujących miastach:

 Aleksandrów Łódzki, Augustów, Bartoszyce, Bełchatów, Białystok, Bielsk Podlaski, Bielsko-Biała, Biłgoraj, Biskupiec, Bochnia, Bolesławiec, Braniewo, Brodnica, Brzeg, Brzesko, Brzeziny, Busko Zdrój, Bydgoszcz, Bytom, Bytów, Chełm, Chełmno, Chojnice, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Częstochowa, Człuchów, Dąbrowa Górnicza, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Dęblin, Dobre Miasto, Dzierzgoń, Dzierżoniów, Elbląg, Garwolin, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Głogów, Głowno, Gniezno, Goleniów, Gorlice, Gorzów Wielkopolski, Gostyń, Góra Kalwaria, Grajewo, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Grudziądz, Gryfice, Iława, Inowrocław, Jantar, Jarocin, Jarosław, Jasło, Jelenia Góra, Józefosław, Kalisz, Kartuzy, Katowice, Kazimierz Dolny, Kąty Rybackie, Kędzierzyn Koźle, Kępno, Kętrzyn, Kielce, Kluczbork, Kłodzko, Kłodzko, Koluszki, Kołobrzeg, Konin, Konstancin Jeziorna, Konstantynów Łódzki, Koronowo, Koszalin, Kościan, Kościerzyna, Kraków, Kraków, Krapkowice, Krosno, Krynica Morska, Krynica Zdrój, Kutno, Kwidzyn, Legionowo, Legnica, Leszno, Lesznowola, Leżajsk, Lębork, Lidzbark Warmiński, Limanowa, Lubawa, Lublin, Lubliniec, Łańcut, Łask, Łeba, Łomianki, Łomża, Łowicz, Łódź, Malbork, Małdyty, Marki, Marki, Miechów, Mielec, Międzychód, Międzyzdroje, Mikołów, Mikoszewo, Mińsk Mazowiecki, Morąg, Mszczonów, Mysłowice, Myślenice, Nadarzyn, Nakło, Namysłów, Nieporęt, Nisko, Nowa Sól, Nowe, Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Sącz, Nowy Tomyśl, Nysa, Oborniki, Oleśnica, Olkusz, Olsztyn, Oława, Opatów, Opoczno, Opole, Orneta, Ostróda, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski, Oświęcim, Otwock, Pabianice, Piaseczno, Piekary Śląskie, Piła, Piotrków Trybunalski, Pleszew, Płock, Pniewy, Pobiedziska, Poddębice, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków, Przemyśl, Police, Puck, Puławy, Racibórz, Radom, Radomsko, Raszyn, Rawa Mazowiecka, Rawicz, Ropczyce, Ruda Śląska, Rybnik, Rypin, Rzeszów, Sandomierz, Sanok, Siedlce, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko Kamienna, Skierniewice, Słupsk, Sochaczew, Solec Kujawski, Sopot, Sosnowiec, Stalowa Wola, Starachowice, Stargard, Starogard Gd., Staszów, Stegna, Stryków, Strzelce Opolskie, Suwałki, Syców, Szamotuły, Szczawnica, Szczecin, Szczecinek, Szczucin, Sztum, Sztutowo, Śrem, Środa Wielkopolska, Świdnica, Świdnik, Świebodzin, Świecie, Świnoujście, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tczew, Teresin, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tuchola, Tuchowa, Turek, Turek, Tychy, Ursus, Wadowice, Wałbrzych, Warka, Warszawa, Wąbrzeźno, Wągrowiec, Wejherowo, Wieliczka, Władysławowo, Włocławek, Włoszczowa, Wolsztyn, Wołomin, Wrocław, Września, Wyszków, Zabrze, Zakopane, Zamość, Zawiercie, Ząbkowice Śląskie, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żabia Wola, Żagań, Żnin, Żory, Żukowo, Żyrardów, Żywiec.

Poznaj naszego Partnera z Bytomia

Aktualności i komunikaty

czwartek, luty 15, 2024 170
Polska Grupa Osuszająca z przyjemnością informuje, że jest Patronem strategicznym wielkiej Konferencji Firm Osuszających. Konferencja odbędzie się odbędzie się w Łodzi, w dniach 14-15 marca 2024 roku.